PhosAgro Polska Sp. z o.o. | Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa | tel./fax: 48 22 203 4500|

Żyto mieszańcowe

Ultra

Uprawa żyta mieszańcowego może być bardzo efektywna. Warunkiem koniecznym jest jednak zapewnienie roślinom komfortu już na samym początku wegetacji. Poza doborem odpowiedniej odmiany jednym z najważniejszych czynników wpływającym na potencjał produkcyjny siedliska jest optymalne nawożenie mineralne.

A zatem tak ważne jest odżywianie roślin już jesienią, gdy wchodzą one w pełnię krzewienia. To w tej fazie powstają źdźbła i należy zrobić wszystko, by były one silne. Dlatego wtedy właśnie niezwykle istotne jest zaopatrzenie roślin w łatwo dostępny fosfor i potas.

Zapewnienie roślinom dostatecznej ilości składników pokarmowych pozwala im także wytworzyć, jeszcze przed zimą, zdrowy i silny system korzeniowy. Dodatkowo, nawożenie umożliwia uzupełnienie w glebie zapasów przyswajalnych pierwiastków odżywczych do poziomu, który zagwarantuje ich odpowiednią dostępność w okresie wiosennej wegetacji. Wszystkie te zabiegi są kluczowe dla osiągnięcia wysokich plonów o dobrych parametrach jakościowych.

wzrost

żyto mieszańcowe

propozycje nawożenia


 

Strona używa plików cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.[X]