PhosAgro Polska Sp. z o.o. | Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa | tel./fax: 48 22 203 4500|

UltraKali

SKŁADNIKI POKARMOWE

41%
Potas (K2O)tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie
15%
Siarka (SO3)tlenek siarki rozpuszczalny w wodzie
6,5%
Magnez (MgO)tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie
4%
Sód (Na2O)tlenek sodu rozpuszczalny w wodzie
UltraKaligranulacja nawozu

Doskonałe połączenie potasu, magnezu i siarki w jednej okrągłej granuli.

UltraKali jest nawozem o bardzo wysokiej koncentracji składników pokarmowych zamkniętych w jednej granuli: potasu, magnezu, siarki i sodu. Powstał z połączenia soli potasowej z siarczanami magnezu i sodu. Składniki te zastosowano w proporcjach, które pozwalają na zbilansowane zaspokojenie potrzeb pokarmowych najbardziej wymagających roślin w całym okresie wegetacji.

Wszystkie składniki nawozu są całkowicie rozpuszczalne w wodzie, a więc są szybko i łatwo przyswajane przez rośliny. UltraKali chroni uprawy przed skutkami suszy glebowej umożliwiając im racjonalne gospodarowanie wodą, zwiększa mrozoodporność i podnosi efektywność pobierania azotu. Wpływa to korzystnie na wysokość plonu i jego jakość.

Okrągła granula UltraKali jest wyjątkowa wśród nawozów potasowych. Charakteryzuje się wysoką twardością, jest stabilna i trwała podczas transportu, magazynowania i rozsiewu. Dzięki temu nawóz jest dostosowany do wszystkich typów rozsiewaczy, doskonały do rolnictwa precyzyjnego, umożliwia równomierny wysiew przy dużym zakresie szerokości roboczych.

Unikatowa jest też zawartość sodu w postaci siarczanu. Zazwyczaj pierwiastek ten występuje w nawozach w postaci chlorku (soli kamiennej) co niebezpiecznie podnosi zasolenie gleby.

Nawóz rekomendowany do stosowania przedsiewnego po zbiorze rośliny przedplonowej. Możliwa jest również aplikacja pogłówna oraz w technologii dawek dzielonych, istotnych na glebach o małym kompleksie sorpcyjnym. Zalecany do stosowania na uprawy tolerujące chlorki.

Uprawa Spodziewany plon (t/ha) Dawka nawozu (kg/ha)
Zboża ozime 8 200-450
Zboża jare 6 150-350
Rzepak ozimy 4 250-500
Kukurydza 8 200-500
Buraki cukrowe 60 200-400
Ziemniaki 50 200-500
Użytki zielone 40 200-350

*dawkowanie uzależnione od zasobności gleby w przyswajalne składniki pokarmowe


 

Strona używa plików cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.[X]