PhosAgro Polska Sp. z o.o. | Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa | tel./fax: 48 22 203 4500|

Użytki zielone

Ultra

Nawożenie trwałych użytków zielonych zależy w dużym stopniu od rodzaju gleby oraz składu botanicznego runi. Istotne jest, żeby w początkowym etapie wegetacji dostarczyć szybko przyswajalne składniki pokarmowych w formach rozpuszczalnych w wodzie.

Na nawożenie fosforem rośliny reagują wzrostem biomasy, lepszym rozwojem systemu korzeniowego, poprawą jakości plonu, zwiększeniem udziału roślin motylkowatych w runi, a także większą aktywnością mikroflory glebowej. Potas odpowiada za gospodarkę wodną, pobranie azotu oraz tworzenie węglowodanów rozpuszczalnych w wodzie. Składnik ten jest jednak bardzo ruchliwy i może być pobierany przez rośliny w nadmiernych ilościach, wywołując pośrednio nawet objawy chorobowe u skarmianych zwierząt. Wymusza to konieczność dzielenia dawek potasu i aplikowania jednorazowo nie więcej niż 60 kg/ha (K2O). Azot, niezależnie od typu gleby, należy stosować nie wcześniej jak 7-10 dni po zebranym pokosie.

wzrost

użytki zielone

propozycje nawożenia


 

Strona używa plików cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.[X]