PhosAgro Polska Sp. z o.o. | Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa | tel./fax: 48 22 203 4500|

Pszenica ozima

Ultra

Pszenica ozima ma największe wymagania glebowe i płodozmianowe spośród wszystkich zbóż. Prawidłowo odżywiona już jesienią buduje potencjał wyższego plonu. Dzięki temu istotnie zwiększa się również efektywność wykorzystania wiosennych dawek azotu, co w efekcie zapewnia wysoki i stabilny plon.

Pszenica buduje system korzeniowy do końca fazy krzewienia, co często następuje już w okresie jesiennym. Dlatego przedsiewne nawożenie fosforem i potasem w formach łatwo dostępnych dla roślin gwarantuje, że będą one lepiej odżywione, bardziej rozbudują system korzeniowy, dobrze się rozkrzewią i przezimują. Znaczenie prawidłowego nawożenia tej oziminy wzrasta szczególnie w warunkach dużego ryzyka niedoboru wody.

Rośliny dobrze zaopatrzone w składniki pokarmowe wczesną wiosną charakteryzują się szybszym wzrostem, lepszym zakryciem powierzchni gleby, a to w konsekwencji ogranicza parowanie wody i utrudnia rozwój chwastów.

wzrost

pszenica ozima

propozycje nawożenia


 

Strona używa plików cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.[X]