PhosAgro Polska Sp. z o.o. | Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa | tel./fax: 48 22 203 4500|

Jęczmień jary

Ultra

Wszystkie zboża jare charakteryzują się krótkim okresem wegetacji. Mają więc mało czasu na pobieranie składników pokarmowych. Podstawą do uzyskania wysokich plonów jęczmienia jarego jest zatem właściwe wykorzystanie wody gruntowej oraz efektywne dostarczenie pierwiastków odżywczych w odpowiednich formach.

Dlatego stosowane nawozy powinny koniecznie zawierać jak największą frakcję rozpuszczalnego w wodzie fosforu oraz potas. Sprawne uwalnianie zawartych w granuli składników stymuluje formowanie się systemu korzeniowego, co zapewnia efektywne pobieranie azotu. Ponadto, dostarczenie roślinom składników pokarmowych w łatwo przyswajalnych formach umożliwia im lepsze znoszenie warunków stresu temperaturowego oraz okresowego deficytu wody.

Jęczmień jary bardzo dobrze reaguje na nawożenie nawet przy wysokiej zawartości składników odżywczych w glebie. Jest to spowodowane wytworzeniem głębszego, bardziej rozbudowanego systemu korzeniowego i lepszym rozkrzewieniem roślin. Przekłada się to później na większe plony.

wzrost

jęczmień jary

propozycje nawożenia


 

Strona używa plików cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.[X]