PhosAgro Polska Sp. z o.o. | Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa | tel./fax: 48 22 203 4500|

O nas

PhosAgro to struktura zintegrowana pionowo, co oznacza, że w skład holdingu wchodzą nie tylko zakłady kluczowe dla każdego z etapów produkcji, ale także i dystrybucji. Dzięki temu cały proces powstawania nawozów - od momentu pozyskania surowca, poprzez wytworzenie gotowego produktu, aż po jego dostarczenie do odbiorcy - jest nieustannie monitorowany wewnątrz struktur firmy.

Do grupy PhosAgro wchodzą bowiem: kopalnia Apatit, wydobywająca i wzbogacająca rudę apatytu, zakłady chemiczne PhosAgro-Cherepovets, Metachem i Balakovo oraz firmy zajmujące się logistyką (PhosAgro-Trans) i dystrybucją (m.in. PhosAgro-Region, PhosAgro Trading, PhosAgro Baltic i PhosAgro Polska).

Dziś PhosAgro to niezwykle nowoczesna i nastawiona na innowacje grupa. Dzięki swojej zespolonej strukturze w pełni wykorzystuje potencjał każdej z jednostek i jednocześnie elastycznie reaguje na różnorodne i wciąż zmienne potrzeby współczesnego rynku rolnego.

Holding PhosAgro jest jednym z największych rosyjskich i europejskich producentów nawozów fosforowych, w tym drugim na świecie (poza Chinami) producentem fosforanu amonu. Jest także liczącym się światowym wytwórcą najwyższej jakości surowca fosforytowego (koncentratu apatytowego) oraz znaczącym dostawcą znakomitego fosforanu paszowego. Produkuje też amoniak, kwasy fosforowy i siarkowy.

Wartość Phosagro została potwierdzona udanym wprowadzeniem akcji spółki w ofercie publicznej na giełdę londyńską w 2011 roku. Dziś, jej walory są notowane w Londynie oraz w Moskwie.


 

Strona używa plików cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.[X]